пʼятницю, 18 листопада 2016 р.

Урок читання у 3 класі


Тема. Казка про рідний край.
Мета. - Вчити учнів визначати орієнтовний зміст;
-          самостійно осмислювати зміст казки;
-          брати участь в обговоренні тексту; вміти передбачати подальший розвиток подій, наводячи переконливі аргументи;
-          відстоювати власні думки;
-          розвивати швидке, виразне читання, творчість, мислення, вміння орієнтуватися у тексті;
-          виховувати любов до тварин.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Віртуальна гра.
- Уяви, що в тебе в руках маленьке, безпорадне пташеня.
   «Пригорни його, подихай на нього, віддай добро і щедрість своєї душі. Відкрий долоні, відпусти пташку. Не сумуй, вона ще повернеться до тебе.» (під музику)
2. Бесіда «Чи є у вас дома тварини?».
    (Діти розповідають про свою тварину, пташку).
3. Робота над дискусійною сіткою.
    Розбити учнів на 3 групи.
    - І чому вибрали вони саме цю групу.
    ( з кожної групи презентує 1 учень)

4. На дошці:
    - Подарунок володареві.
    - Пташка в золотій клітці.
    - Пташка не співала.
    - Пташка в ріднім краю защебетала.
- Прочитайте, подумайте і скажіть свої версії.
- Жанр цього твору – казка.
ІІ. Робота над казкою.
  1. Читання до 1 зупинки. Учні висловлюють свою думку і передбачення на дальші події.
  2. Читання до 2 зупинки. Учні висловлюють думки, чиї передбачення здійснились.
  3. Читання до 3 зупинки. Учні передбачають, що ж відбудеться далі, зачитують і аргументують ключові слова.
  4. Учні дочитують кінець казки. Виражають свої думки. Роблять підсумок: де б людина чи істота не була, вона буде тужити за рідним краєм.
  5. Бесіда.
-          А що саме заставляє вас так думати? (бо я відчула себе на місці пташки)
-          Чому саме полонений дав вірну пораду володареві?
-          Яка мораль цієї казки?
-          У І частині знайдіть рядки, що є мораллю цієї казки.
-          Чи помінялась ваша думка, чи варто тримати пташку в клітці?
-          То ж визначіться на дискусійній сітці.
  1. Словникова робота.
Пригнічує, чахлі, докучлива, саксаули, наглядачем.
  1. Гра «Розвідники».
-          Знайдіть опис саду;
-          Опис рідного краю пташки;
-          Опис пташки у полоні.
  1. Гра «Ланцюжок».
ІІІ. Підсумок уроку.
      Оцінювання учнів.
ІV. Домашнє завдання.
      Для художників : намалювати кадри до діафільму.
      Для творчої групи: підібрати подібні казки, вірші на цю тему.  

Немає коментарів:

Дописати коментар