пʼятницю, 18 листопада 2016 р.

Система уроків математики у 4 класі з теми «Додавання і віднімання багатоцифрових чисел»


Урок № 1
Тема. Дія додавання. Закони додавання
Мета. Систематизувати знання учнів про переставний і сполучний закони додавання; вправляти учнів у виконанні обчислень на табличне додавання; узагальнити знання учнів про види простих задач на дію додавання.
Обладнання. Таблиця «Закони множення».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Аналіз тематичного опитування.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.     Робота в парах № 301.
2.     Мозковий штурм:
-         Як називаються числа при додаванні?
-         Які закони додавання ви знаєте?
-         Як використати послідовність чисел при додаванні?
-         Як можна розставити числа при додаванні?
3.     Первинне закріплення № 302 – фронтально, пояснюючи кожний випадок.
4.     Фізкультхвилинка.      
ІV. Розвиток математичних умінь учнів.
1.     Задача № 303 (у парах) з перевіркою.
2.     Приклади № 304, 305 – фронтально.
3.     Робота за варіантами:

Урок української мови у 2 класі


Тема.  Іменник як частина мови.
Мета. Повторити, закріпити і поглибити знання учнів про іменник, його значення і граматичні ознаки. Вдосконалювати вміння розпізнавати іменники серед інших частин мови.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація знань.
  1. Каліграфічна вправа.
Во ст сид сад дерево щука сидить лист лис
-          Яке тут слово зайве? Чому ви так думаєте?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
   Ми розпочинаємо працювати над частинами мови. А сьогодні ми будемо працювати над темою «Іменник як частина мови», розпочинаючи сьогоднішнім уроком велику тему «Іменник».
  1. Пошукова робота. Вправа 96.
-          Які з названих частин мови вам вже відомі? Наведіть приклади.
-          Які ще ви не знаєте?
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
     1.  Мозкова атака.
- Що вам відомо про іменник?

Урок читання у 3 класі


Тема. Казка про рідний край.
Мета. - Вчити учнів визначати орієнтовний зміст;
-          самостійно осмислювати зміст казки;
-          брати участь в обговоренні тексту; вміти передбачати подальший розвиток подій, наводячи переконливі аргументи;
-          відстоювати власні думки;
-          розвивати швидке, виразне читання, творчість, мислення, вміння орієнтуватися у тексті;
-          виховувати любов до тварин.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Віртуальна гра.
- Уяви, що в тебе в руках маленьке, безпорадне пташеня.
   «Пригорни його, подихай на нього, віддай добро і щедрість своєї душі. Відкрий долоні, відпусти пташку. Не сумуй, вона ще повернеться до тебе.» (під музику)
2. Бесіда «Чи є у вас дома тварини?».
    (Діти розповідають про свою тварину, пташку).
3. Робота над дискусійною сіткою.
    Розбити учнів на 3 групи.
    - І чому вибрали вони саме цю групу.
    ( з кожної групи презентує 1 учень)

Система уроків української мови у 3 класі з теми «Слово»


Урок № 1
Тема: Повторення вивченого про головні члени речення. Зв'язок слів у реченні. Слова з прямим і переносним значеннями.
Мета: формувати в учнів уявлення про пряме і переносне значення слів; спостерігати за вживанням слів у прямому та переносному значення; удосконалювати орфоепічні навички, вміння встановлювати зв'язок слів у реченні; розвивати навички учнів зв'язно висловлювати свої думки; виховувати любов до осінньої пори року.
Тип уроку:   урок засвоєння нових знань.
Обладнання: Підручник з української мови", 3; Карта країни Лінгвістики; Оленка-Осінь з кошиком; додатковий  матеріал.
ХІД УРОКУ
І Організація класу до уроку.
Сприймаю все нове
І мислю логічно,
І вчителя слово
Здійсню я практично!
ІІ. Повторення вивченого з теми "Речення".
 1. Практична робота з метою перевірки засвоєння зв'язку слів у реченні та виду речень.
   1 група. Запишіть речення. Визначте тип речення за метою висловлювання, Встановіть зв’язок слів у реченні.
Жовте листячко летить, під ногами шелестить. (Розповідне речення)
2 група.  Вересень трусить груші в садочку? (Питальне речення)
3 група. Милуйся осінніми деревами при заході сонця!(Спонукальне речення)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя.
- Далеко за горами, за лісами, за полями і морями, розкинулася славетна країна Лексикологія. Править в цій країні Слово. Слова з прямим і переносним значенням служать помічниками правителя.

Добірка завдань-ігор з навчання грамоти


1. Гра «Згадай слово»
Мета. Закріплювати вміння добирати ознаки предметів; розвивати образне мислення, уяву.
І варіант
-          Я називатиму ознаки предмета, а ви вгадайте, про який предмет іде мова.
-          Круглий, великий, гумовий, легкий.              (М’яч)
-          Темна, велика, низька, дощова.                      (Хмара)
-          Холодна, чиста, прозора, стрімка.                  (Вода, річка)
-          Блакитне, чисте, безхмарне, прозоре.             (Небо)
-          Білий, пухнастий, холодний, рипучий.          (Сніг)
-          Добра, хороша, рідна, лагідна, дорога.          (Мама)
ІІ варіант
-          Тепер давайте навпаки: я показую предмет, а ви назвіть його ознаки.
-          Яблуко. (Смачне, солодке, стигле, соковите, червоне)
-          Рукавички. (Теплі, вовняні, сині, улюблені)
-          Сукня. (Нова, чепурна, модна)
-          Квіти. (Барвисті, строкаті, червоні, великі, пишні)
-          Погода. (Сонячна, тепла, похмура, морозна)
2. Гра «Кажи навпаки»

пʼятницю, 11 листопада 2016 р.

Розвиваючі вправи


1. Гра «Казкова зима»
  1. Перед початком гри необхідно згадати послідовність зміни пір року, уточнити назви зимових місяців, а також характерні ознаки зими.
  2. Повторити матеріал теми «Птахи, які зимують».
  3. Уточнити значення слів ожеледь, снігопад, поземка, заметіль, хуртовина.
  4. «Добирайте, називайте, запам’ятовуйте» - вправа щодо добирання ознак та дієслів до іменників.
Зима (яка?) – холодна, сувора, сніжна, хуртовинна,
довга, морозна…
Сніг (який?) - …
Сніжинки (які?) - …
Лід (який?) - …
Погода (яка?) - …
День (який?) - …
Мороз (який?) - …
Сніжинки взимку (що роблять?) – падають, в’ються,
кружляють, іскряться, блищать, тануть …
Лід на сонці (що робить?) - …
Мороз (що робить?) - …
Діти взимку (що роблять?) - …
Заметіль (що робить?) - …
Хуртовина (що робить?) - …

Творчі і пошукові вправи з української мови


1. Дослідницька робота «З чого складається книга»
-          Про що може розповісти обкладинка?
-          А для чого потрібен зміст?
2. Гра «Пошук»
     1 група. Дослідіть походження слова апельсин.
     2 група. Дослідіть походження слова супутник.
     3 група. Вивчіть утворення слова щодня.
3. Творча робота
     1 група. Що таке текст?
     2 група. Які ознаки тексту?
     3 група. Назвіть зразки висловів, які не можна вважати текстом.
     4 група. Складіть коротку розповідь про іграшки.
4. Колективна пошукова робота
     1. Самостійне ознайомлення з текстом вправи.
          Обговорення за змістом.
     2. Колективне виконання вправи.
5. Прес-конференція
-          Про що ми сьогодні говорили на уроці?
-          Що нового ви дізнались?
-          Хто добре розібрався в новому матеріалі?
6. Аналітико-синтетична робота

опис досвіду


Впровадження інноваційних технологій
у початкових класах
(опис досвіду)
   Показником того, наскільки вчитель здатен нетрадиційно, по-новому вирішувати актуальні проблеми, що стоять перед сучасною школою, - це його готовність до інновацій.
   Тож основним своїм завданням вважаю зацікавити учнів, уроки проводити так, щоб кожен приносив результат, насолоду від праці.
   Перш за все намагаюся встановити з дітьми гарні, доброзичливі стосунки, створити колектив, спрямувати процес навчання так, щоб дітям було цікаво вчитися.
  Користуюся висловом Сабіни Аліксе «Не вчи мене, але дозволь мені вчитися».
   Цієї мети досягаю впроваджуючи інноваційні методи навчання, використовуючи нові педагогічні знахідки педагогів України. Виховую навички спілкування та співробітництва для того, щоб навчити маленького школярика вчитися.
   Основним своїм завданням на уроці вважаю не «донести, пояснити, показати» учням, а організувати спільний пошук розв’язання завдання, вирішення проблем. Намагаюся перетворити кожен урок на урок мислення-спілкування, урок-діалог, кожну дитину навчити розмірковувати, гнучко підходити до вирішення проблем, знаходити нові, оригінальні рішення, необхідно розв'язати цілу низку завдань, які стоять перед сучасною школою:
- сформувати в учнів критичне мислення, здатність виробити власну точку зору та поважати точку зору інших;