пʼятницю, 18 листопада 2016 р.

Урок української мови у 2 класі


Тема.  Іменник як частина мови.
Мета. Повторити, закріпити і поглибити знання учнів про іменник, його значення і граматичні ознаки. Вдосконалювати вміння розпізнавати іменники серед інших частин мови.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація знань.
  1. Каліграфічна вправа.
Во ст сид сад дерево щука сидить лист лис
-          Яке тут слово зайве? Чому ви так думаєте?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
   Ми розпочинаємо працювати над частинами мови. А сьогодні ми будемо працювати над темою «Іменник як частина мови», розпочинаючи сьогоднішнім уроком велику тему «Іменник».
  1. Пошукова робота. Вправа 96.
-          Які з названих частин мови вам вже відомі? Наведіть приклади.
-          Які ще ви не знаєте?
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
     1.  Мозкова атака.
- Що вам відомо про іменник?

                           істоти                     хто?                 загальні
                           неістоти                 що?                 власні
 



        підмет                                       Іменник –                        назви
     другорядний                       частина мови                    предметів
      член речення



                                          число:                            рід:
                                          Однина                           чоловічий
                                          Множина                                   жіночий
                                                                                 середній
  1. Ознайомлення з теоретичним матеріалом з підручника.
а) Прочитайте правило, ознайомтеся.
б) Творче завдання у групах.
-   Складіть запитання до правила.
Перевірка. Одна група читає – інша відповідає.
V. Сприймання і осмислення нового матеріалу.
1. Пошукова робота в парах. Вправа 97.
-          Виберіть по 2 іменники: загальні, власні, істоти, неістоти.
Перевірка завдань.
  1. Гра «Визнач рід» - усно.
Руда, син, вітер, дочка, поле, пшениця.
  1. Робота в групах. Творче завдання.
-          Наведіть приклади іменників, що означають назви предметів, які можна:
1 гр. – побачити;
2 гр. – почути;
3 гр. – уявити.
Зрівняти з теоретичним матеріалом.
  1. Робота із словником у парах.
-          Випишіть по 4 іменники, визначте рід.
  1. Творчо-пошукова робота з текстом за варіантами (учні вибирають самі).
1 в. сильні – самостійно;
2 в. середні, слабі – з учителем.
  1. Робота з деформованим текстом.
-          З поданих слів складіть і запишіть речення. Підкресліть іменники.
VІ. Самоаналіз.
        Декілька учнів роблять самоаналіз уроку.
VІІ. Домашнє завдання.
        Вправа 9.

Немає коментарів:

Дописати коментар