Тема. Казка про рідний край.
Мета. - Вчити
учнів визначати орієнтовний зміст;
-
самостійно осмислювати зміст казки;
-
брати участь в обговоренні тексту; вміти передбачати
подальший розвиток подій, наводячи переконливі аргументи;
-
відстоювати власні думки;
-
розвивати швидке, виразне читання, творчість, мислення,
вміння орієнтуватися у тексті;
-
виховувати любов до тварин.
Хід уроку
І. Організаційний
момент.
1. Віртуальна гра.
- Уяви, що в тебе в руках маленьке, безпорадне пташеня.
«Пригорни його,
подихай на нього, віддай добро і щедрість своєї душі. Відкрий долоні, відпусти
пташку. Не сумуй, вона ще повернеться до тебе.» (під музику)
2. Бесіда «Чи є у вас дома тварини?».
(Діти розповідають
про свою тварину, пташку).
3. Робота над дискусійною сіткою.
Розбити учнів на 3
групи.
- І чому вибрали
вони саме цю групу.
( з кожної групи
презентує 1 учень)
4. На дошці:
- Подарунок
володареві.
- Пташка в золотій
клітці.
- Пташка не
співала.
- Пташка в ріднім
краю защебетала.
- Прочитайте, подумайте і скажіть свої версії.
- Жанр цього твору – казка.
ІІ. Робота над
казкою.
- Читання до 1 зупинки. Учні висловлюють свою думку і передбачення на дальші події.
- Читання до 2 зупинки. Учні висловлюють думки, чиї передбачення здійснились.
- Читання до 3 зупинки. Учні передбачають, що ж відбудеться далі, зачитують і аргументують ключові слова.
- Учні дочитують кінець казки. Виражають свої думки. Роблять підсумок: де б людина чи істота не була, вона буде тужити за рідним краєм.
- Бесіда.
-
А що саме заставляє вас так думати? (бо я відчула себе
на місці пташки)
-
Чому саме полонений дав вірну пораду володареві?
-
Яка мораль цієї казки?
-
У І частині знайдіть рядки, що є мораллю цієї казки.
-
Чи помінялась ваша думка, чи варто тримати пташку в
клітці?
-
То ж визначіться на дискусійній сітці.
- Словникова робота.
Пригнічує, чахлі, докучлива,
саксаули, наглядачем.
- Гра «Розвідники».
-
Знайдіть опис саду;
-
Опис рідного краю пташки;
-
Опис пташки у полоні.
- Гра «Ланцюжок».
ІІІ. Підсумок уроку.
Оцінювання
учнів.
ІV. Домашнє завдання.
Для художників :
намалювати кадри до діафільму.
Для творчої
групи: підібрати подібні казки, вірші на цю тему.
Немає коментарів:
Дописати коментар