Тема. Іменник як частина
мови.
Мета. Повторити, закріпити і поглибити знання учнів про іменник,
його значення і граматичні ознаки. Вдосконалювати вміння розпізнавати іменники
серед інших частин мови.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація знань.
- Каліграфічна вправа.
Во ст сид сад дерево щука сидить лист
лис
-
Яке тут слово зайве? Чому ви так думаєте?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Ми
розпочинаємо працювати над частинами мови. А сьогодні ми будемо працювати над
темою «Іменник як частина мови», розпочинаючи сьогоднішнім уроком велику тему
«Іменник».
- Пошукова робота. Вправа 96.
-
Які з названих частин мови вам вже відомі? Наведіть
приклади.
-
Які ще ви не знаєте?
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
1.
Мозкова атака.
- Що вам відомо про іменник?
істоти хто? загальні
неістоти що? власні
підмет Іменник – назви
другорядний частина мови предметів
член речення
число:
рід:
Однина чоловічий
Множина жіночий
середній
- Ознайомлення з теоретичним матеріалом з підручника.
а) Прочитайте
правило, ознайомтеся.
б) Творче
завдання у групах.
- Складіть запитання до правила.
Перевірка.
Одна група читає – інша відповідає.
V. Сприймання і
осмислення нового матеріалу.
1. Пошукова робота в парах.
Вправа 97.
-
Виберіть по 2 іменники: загальні, власні, істоти,
неістоти.
Перевірка завдань.
- Гра «Визнач рід» - усно.
Руда, син, вітер,
дочка, поле, пшениця.
- Робота в групах. Творче завдання.
-
Наведіть приклади іменників, що означають назви
предметів, які можна:
1 гр. –
побачити;
2 гр. –
почути;
3 гр. –
уявити.
Зрівняти з
теоретичним матеріалом.
- Робота із словником у парах.
-
Випишіть по 4 іменники, визначте рід.
- Творчо-пошукова робота з текстом за варіантами (учні вибирають самі).
1 в. сильні – самостійно;
2 в. середні,
слабі – з учителем.
- Робота з деформованим текстом.
-
З поданих слів складіть і запишіть речення. Підкресліть
іменники.
VІ. Самоаналіз.
Декілька учнів роблять самоаналіз
уроку.
VІІ. Домашнє
завдання.
Вправа 9.
Немає коментарів:
Дописати коментар